انتخاب رشته کنکور هنر

حالا که دیگر کنکور را پشت سر گذاشته ایم و در کمال آرامش روزهای پس از آن را سپری می کنیم، غول دیگری به نام   انتخاب رشته هنر   از فاصله ای نه چندان دور برایمان دست تکان می دهد .

اگر پس از اعلام نتایج اولیه، آنچنان از نتایج راضی هستیم که با   انتخاب رشته هنر   در هر دانشگاهی که مورد علاقه مان است، قبول می شویم که دممان گرم! ولی اگر این گونه نیست بهتر است در مورد  انتخاب رشته هنر  اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

قبل از اقدام به انتخاب رشته حتماً در مورد اهدافتان بیشتر تفکر کنید

حالا که به مرحله    انتخاب رشته کنکور هنر    رسیده ایم ، انتخاب های ذهنی مان نسبت به زمان پیش از کنکور، محدود تر و البته جدی تر می شوند. اصلا بیایید با هم به سوالات زیر پاسخ دهیم :

1- هدفتان چیست؟

قبل از   انتخاب رشته کنکور هنر   و  هر چیزی هدفتان را مشخص کنید. باید بتوانید به سؤالاتی از قبیل سوالات زیر پاسخ بدهید:

اصلاً چرا می خواهید درس بخوانید؟

به چه رشته ای علاقه دارید؟

موقعیت شغلی رشته مورد نظرتان چیست؟

حاضرید یک سال دیگر برای بهتر شدن رتبه تان تلاش کنید؟

اگر که حاضر نیستید، سایر رشته های مورد علاقه تان، چه رشته هایی هستند؟

آیا می ارزد که در رشته ای که مورد علاقه تان نیست تحصیل کنید؟

برایتان علاقه تان بیشتر اهمیت دارد یا موقعیت شغلی آینده تان؟

شهریه دانشگاه برایتان اهمیت دارد؟

در مورد   انتخاب رشته کنکور هنر   و  این سؤالات به خوبی فکر کنید و اگر سؤال دیگری به ذهنتان خطور کرد آن  را بر روی کاغذ یادداشت کنید. پاسخ دادن به این سؤالات موجب روشن تر شدن مسیر فکری تان می شود.

2- مطمئنید که به درستی انتخاب می کنید؟

همیشه به دوراهی ها و چندراهی ها بر می خوریم و همیشه یک راه را برای    انتخاب رشته هنر   می کنیم. ولی آیا آن راه بهترین راه ممکن بوده است؟

چه کسی می تواند با اطمینان زیاد آینده ی واهی را بگوید که هنوز در آن قدم نگذاشته است؟

از کجا می دانید که رشته ای که اعتقاد دارید خیلی خوب است و به آن علاقه دارید، همچنان در سال های آینده هم مورد علاقه تان باشد؟

اصلاً از کجا معلوم است که فاصله ی تصورتان با واقعیت خیلی زیاد نباشد؟

انتخاب رشته هنر

3- یک دفترچه اطلاعات صحیح و کافی از رشته ها برای خودتان درست کرده اید؟

به نظرتان علاقه مهم است یا موقعیت شغلی؟ آیا حاضر هستید زندگی تان را صرف    انتخاب رشته هنر     و شغلی نمایید که به آن علاقه ندارید ؟ یا اینکه در رشته ای تحصیل کنید که به آن علاقه دارید ولی موقعیت شغلی خوبی در آینده نخواهید داشت؟

به نظر می رسد که بایستی همه ی جنبه ها را با هم درنظر بگیرید. برای    انتخاب رشته کنکور هنر    این کار یک دفترچه آماده کنید و در آن به ترتیب علاقه، لیست رشته های مورد نظرتان را یادداشت کنید. سپس سایر جنبه ها مانند موقعیت شغلی، نوع دانشگاه، استعد، توانایی و ... را نیز بررسی کرده و متناسب با هر کدام به آن ها امتیاز دهید. در نهایت رشته ها را به ترتیب امتیازی که به آن داده اید، انتخاب کنید.

4- فکر می کنید نیاز به کمک ندارید؟

اگر اینگونه فکر میکنید، بایستی بگوییم که شما بیشتر از سایرین به کمک نیاز دارید، چرا که شاید هنوز از اهمیت    انتخاب رشته کنکور هنر    آگاهی کامل ندارید و بهتر است حتماً در این مورد با کسانی که در این راه، پیراهن ها پاره نموده اند، مشورت نمایید!

5- دفترچه راهنمای انتخاب رشته را به دقت بررسی کرده اید!

هر ساله، دفترچه راهنمای   انتخاب رشته کنکور هنر    توسط سازمان سنجش آموش کشور منتشر می شود که در آن به توضیحاتی در باب شرایط و ضوابط کلی پذیرش دانشجو، کارنامه نتایج علمی اولیه، گزینش دانشجو، انتخاب رشته، زیر گروه ها، ضرایب، ظرفیت و کد رشته های تحصیلی، شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و ... پرداخته می شود. یادتان باشد که بایستی به دقت آن را مطالعه نمایید.


انتخاب رشته کنکور ، انتخاب رشته ریاضی ، انتخاب رشته تجربی ، انتخاب رشته هنر ، انتخاب رشته انسانی ، انتخاب رشته زبان ، خرید خدمت ، خرید سربازی ، مشاوره خانواده ، نتایج کنکور ، نتایج نمونه دولتی  ، پاسخ نامه کنکور زبان 97 ، مدیریت استرس قبل از کنکور ، پاسخ نامه کنکور تجربی 97 ، پاسخ نامه کنکور هنر 97 ، تخمین رتبه کنکور 97 ، پاسخ نامه کنکور انسانی 97 ، نکات بعد از کنکور 97 ، نقش والدین در کنکور فرزندان ، دکتری بدون آزمون ، دکتری بدون کنکور ، کارشناسی بدون کنکور ، ثبت نام کارشناسی بدون کنکور پیام نور ، رشته های کارشناسی پیام نور بدون کنکور ، ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد ، ارشد بدون کنکور